MAREK DREWNOWSKI

Fundacja im. J贸zefa Hofmanna

Prezes
Marek Drewnowski
Dylew Palac

Fundacja im. J贸zefa Hofmanna została założona w 1990 roku z inicjatywy Marka Drewnowskiego, Krzysztofa Kurcińskiego, Marii Neugebauer, Jana Webera, Andrei Borre, Claudio Cozzani i Chrristiany Orvieto. Celem jej jest działalność pedagogiczna i popularyzatorska mająca na uwadze studia nad spuścizną fonograficzną, literacką, pedagogiczną i wynalazczą polskiego pianisty - J贸zefa Hofmanna.
Fundacja zajmuje się organizowaniem kurs贸w i konkurs贸w muzycznych dla młodych pianist贸w oraz koncert贸w. Stara się pomagać młodym muzykom w ich rozwoju artystycznym m.in. poprzez fundowanie stypendi贸w. Prowadzi r贸wnież działalność wydawniczą (płyty i kasety).
W swoim katalogu posiada następujące nagrania:
Ludwig van Beethoven Piano Concertos No. 2 & 4 (wyk.: Marek Drewnowski, Orkiestra Polskiego Radia / Tadeusz Strugała); Fryderyk Chopin Piano Concertos in Chamber Version (wyk.: The Chopin Soloists)
W latach 1989-94 organizowała letnie Festiwale i Kursy Muzyczne dla student贸w polskich i zagranicznych w miejscowościach: Dylew, Świdno i Nałęcz贸w. Na najbliższe lata Fundacja ma w planach wybudowanie w swojej siedzibie - Pałacu w Dylewie (własności Marka Drewnowskiego) - sali koncertowej oraz hotelu. Pozwoli to na stworzenie europejskiego centrum muzycznego, działającego przez cały rok i prowadzącego działalność pedagogiczną i koncertową. Jego celem będzie prowadzenie kurs贸w mających za zadanie rozw贸j artystyczny młodych muzyk贸w i artyst贸w innych dyscyplin. Fundacja zamierza wsp贸łpracować ze szkołami sztuk pięknych i szkołami filmowymi. Program nauczania będzie obejmował doskonalenie instrumentalne i wokalne w zakresie muzyki solowej i kameralnej oraz trening psychologiczny. Dyrektorem artystycznym wszystkich przedsięwzięć jest Marek Drewnowski. Przy Fundacji działa r贸wnież założona w 1992 roku orkiestra kameralna "THE CHOPIN SOLOISTS".

Panorama Dylew

©fata morgana